Rekrutacja

Biblioteka

Fotogaleria

Kontakt

Tel. (22) 675 63 03
e-mail: sp380@edu.um.warszawa.pl
Ul. Krasiczyńska 4/6
03-379 Warszawa

2018-06-25

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH

Szczegóły w pliku do pobrania

2018-06-25

Tydzień Kina Hiszpańskiego

W marcu odbędzie się w Warszawie Tydzień Kina Hiszpańskiego, w ramach którego będzie można obejrzeć wiele ciekawych filmów hiszpańskojęzycznych. Zapraszamy młodzież i rodziców do uczestnictwa. Seanse w kinach Luna i Muranów.

https://www.facebook.com/TydzienKinaHiszpanskiego/
https://tydzienkinahiszpanskiego.wordpress.com/

2018-06-25

Koncert flamenco w Białołęckim Ośrodku Kultury

17 lutego w Białołęckim Ośrodku Kultury uczniowie klas z językiem hiszpańskim mieli możliwość obejrzenia koncertu flamenco w wykonaniu polskiego zespołu Café Cortao w ramach pierwszej edycji Białołęki Kulturalnej. Flamenco zrodziło się wśród Cyganów w Andaluzji. Podczas koncertu zespół zaprezentował tradycyjne oblicze flamenco czyli „flamenco puro” – zarówno utwory radosne, przepełnione siłą, energią jak i pełne pasji i dramatyzmu.


2018-05-21

Wyjazd uczniów klas z językiem hiszpańskim na kurs do Salamanki w Hiszpanii

W maju grupa uczniów naszej szkoły, którzy uczą się języka hiszpańskiego, wyjedzie na kurs tego języka do hiszpańskiej szkoły MESTER w Salamance w Hiszpanii. Podczas kursu uczniowie będą mieli lekcje języka z hiszpańskimi nauczycielami, zwiedzą Salamankę i Madryt, odbędą zajęcia dodatkowe, jak na przykład kuchnia Hiszpanii, taniec, historia, kultura.


2017-12-14

Konkurs języka hiszpańskiego Mazowieckiego Kuratora Oświaty

12 grudnia uczennica klasy 3e, Martyna Sobkowicz, wzięła udział w II etapie konkursu kuratoryjnego z języka hiszpańskiego, który odbył się w XXII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí. Warto wspomnieć, że w tym liceum działa sekcja dwujęzyczna z językiem hiszpańskim.

https://josemarti.pl/