opiekun p. Magdalena Kotarbińska

Akcje w pierwszym semestrze 2013/2014

1. Ułożenie Regulaminu Szkolnego Koła Wolontariatu – wrzesień
  2. Zbiórka na rzecz Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej- wrzesień
  3. (Zbiórkę przeprowadzono w szkole wśród uczniów i rodziców, zebrano 876  zł.
  4. Wraz z uczniami klasy 2b posadziliśmy cebulki żonkiliprzed szkołą (Pola Nadziei).
  5. Zbiórka na rzecz  schroniska dla zwierząt.
  6. Uczniowie klasy 3d (R. Grajber, M. Gietka, M. Dąbrówka) zorganizowali zbiórkę i udało im się zebrać ponad 300 zł na rzecz Schroniska Na Paluchu.
  7. Dzień Papieski – zbiórka dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 13 października.
  8. W Dzień Papieski w zbiórce na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia wzięło udział ok. 25 wolontariuszy z kl. 1-3. Zebraliśmy ponad 2400  zł. Do zbiórki przyłączyły się inne szkoły z dzielnicy Targówek. Dziękujemy za pomoc p. Oldze Kalicińskiej.
    Szkolenie „ABC pomocy chorym” w Hospicjum Domowym – 19 listopada.
    20  wolontariuszy wzięło udział w szkoleniu w hospicjum.

pola nadziei

pola_nadziei

Pozostałe akcje:

Szlachetna Paczka

W listopadzie i na początku grudnia większość klas zaangażowała się w przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebującej  5– osobowej rodziny. W ramach akcji Szlachetna Paczka klasy przygotowały ponad 20 paczek przede wszystkim z produktami żywnościowymi oraz środkami czystości, wśród prezentów znalazły się również zabawki.
    Zbiórka na rzecz podopiecznej Fundacji „Usłyszeć Afrykę” – listopad
    Uczennice z klasy 1f oraz jedna z 2e zorganizowały sprzedaż ciast i napojów w czasie dyskoteki andrzejkowej. Dochód 200 zł przeznaczony został na rzecz podopiecznej Fundacji.

Spotkanie w Domu Pomocy im. Św. Brata Alberta – 11 grudnia.Grupa uczennic z klas pierwszych (1d, 1f) oraz drugich wzięła udział w spotkaniu z mieszkankami Domu Pomocy przy ul, Kawęczyńskiej. Wysłuchaliśmy programu muzyczno- poetyckiego przygotowanego przez panie, a następnie wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Uczennice przygotowały kart z życzeniami świątecznymi dla pań.
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2014. W finale wzięło udział około 80 wolontariuszy z naszej szkoły. Zebraliśmy 32 192,50 złotych

SZLACHETNA PACZKA

ODPRAWA WOŚP 12 stycznia Sztab Targówek