Muzykowanie na Targówku

opiekun p. Agnieszka Drzewska

GITARA POCZĄTKUJĄCA|| GITARA ZAAWANSOWANA|| ZAJĘCIA WOKALNE|| ZESPÓŁ

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY

Konkurs wokalny w ramach Miedzyszklnych Dni Kultury organizowanych przez XIII LO w Warszawie, w których uczestniczyly:

1. Maja Grabowska kl. 3b
  2. Delfina Wierzchucka kl. 2d
  3. Natalia Grzyb kl. 1d

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

ORGANIZOWANY PRZEZ GIMNAZJUM 144 W WARSZAWIE
W KTÓRYM UCZESTNICZYLI:

1. Izabela Sawa kl.1a
  2. Marta Sobiech kl.3c
  3. vMateusz Dąbrowski kl.3c

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ „Poezja przyszłości, przyszłość poezji” ORGANIZOWANY PRZEZ PAŁAC MŁODZIEŻY W WARSZAWIE, W KTÓRYM WZIĘŁY UDZIAŁ:

1. DELFINA WIERZCHUCKA kl.2d
  2. MAŁGORZATA HEINRICH absolwentka
  3. PAULA KWAŚNY absolwentka

2014-03-21

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ROZŚPIEWANY WAWER”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ROZŚPIEWANY WAWER” ORGANIZOWANY PRZEZ KLUB KULTURY ZASTÓW W WARSZAWIE, W KTÓRYM UDZIAŁ WZIĘŁY:

1. Maja Grabowska kl.3b
  2. Małgorzata Heinrich absolwentka

WIECZÓR POEZJI SPIEWANEJ

WIECZÓR POEZJI SPIEWANEJ ORGANIZOWANY PRZEZ XIII LO W WARSZAWIE, W KTÓRYM UDZIAL WZIELI:

1. DELFINA WIERZCHUCKA kl.2d
  2. MALGORZATA HEINRICH absolwentka
  3. PAULA KWASNY absolwentka
  4. DAMIAN WYSZOMIRSKI student

2014-03-19

GITARA POCZĄTKUJĄCA

1. W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież z Targówka w wieku od 7 do 17 lat.
  2. Dla wszystkich chętnych nieposiadających własnego instrumentu istnieje możliwość wypożyczenia gitary.
  3. Instruktor oraz młodzież z grupy zaawansowanej pomagają w serwisowaniu instrumentów np. zmianie strun.
  4. Gitary strojone są na każdych zajęciach.
  5. Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godzinach 17.00 – 18.00.
  6. W programie nauczania przewidziana jest nauka gry akordów gitarowych w oparciu o popularne piosenki.

GITARA ZAAWANSOWANA

1. W zajęciach uczestniczy młodzież z Targówka (w grupie są absolwenci naszej szkoły).
  2. Jest to kontynuacja zajęć z poprzedniego roku, na wyższym poziomie zaawansowania.
  3. Uczestnicy poznają kolejne akordy w oparciu o popularne piosenki polskie i anglojęzyczne.
  4. Poznają także tajniki wiedzy teoretycznej o muzyce oraz uczą się grać z tabulatury gitarowej.
  5. Dla wszystkich chętnych nieposiadających własnego instrumentu istnieje możliwość wypożyczenia gitary.
  6. Gitary strojone są na każdych zajęciach.
  7. Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godzinach 18.00 – 19.00.

PRÓBY ZESPOŁU MUZYCZNEGO

1. W zajęciach uczestniczy młodzież z Targówka w wieku od 13 do 18 lat (w zajęciach biorą udział absolwenci naszej szkoły).
  2. Zajęcia odbywają się w sali muzycznej zwanej przez uczniów „Jajcarnią”, wyposażoną w instrumenty muzyczne i sprzęt nagłaśniający.
  3. Dobór repertuaru wykonywanego przez zespół leży w gestii członków zespołu.

Zajęcia wokalne

1. W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież z Targówka w wieku od 11 do 19 lat.
  2. Zajęcia mają charakter zajęć indywidualnych i trwają 30 minut.
  3. Zajęcia obejmują ćwiczenia emisyjne oraz naukę dykcji w oparciu o repertuar piosenek polskich i piosenek różnojęzycznych.
  4. Uczestnicy zajęć często biorą udział w konkursach i koncertach muzycznych.