Gimnazjum 145 im. Jana Pawła II w Warszawie

2018-05-24

Czy wiesz, że odczyn roztworu można sprawdzić przy pomocy roztworu z czerwonej kapusty, który bez problemu przygotujesz w domu? Chcesz sprawdzić co w twoim domu jest kwasem, a co zasadą? Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić zapraszam do oglądania.

W tym filmie uczennice klasy 7 prezentują dwa sposoby rozdziału mieszanin, pierwszy z nich to rozdział przy pomocy naelektryzowanej linijki(tak to możliwe), a drugi to krystalizacja. Jesteś ciekawy jak to zrobiły? Zapraszam do oglądania.

Czy mydło musisz kupować w sklepie? Nie, dzięki temu filmikowi wykonanemu przez ucznia naszej szkoły dowiesz się jak Ty możesz zrobić mydło samodzielnie z artykułów, które na pewno masz w domu. Ciekawy?

2018-05-22

Drodzy uczniowie !
To miejsce powstało, abyście mogli zobaczyć jak zdolni i kreatywni są wasi koledzy. Chcemy tez przekonać Was, że prace domowe wcale nie muszą być nudne i że chemia da się lubić.
Będziemy prezentować tu głównie filmy wykonane i zmontowane przez Waszych kolegów w ramach pracy domowej z chemii oraz zdjęcia dokumentujące działania związane z chemią w naszej szkole.

Tutaj widzimy jakie eksperymenty można było zobaczyć w sali chemicznej podczas Dnia otwartego na naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkich, którzy to przegapili zapraszamy za rok, wtedy również będzie się działo!

2018-05-21

Uczniowie klasy 2b podczas pracy z suchym lodem i ciekłym azotem w ramach warsztatów chemicznych.